Топ новостей


РЕКЛАМА



Календарь

Конспект уроку на тему "Основи військової служби (ОВС)"

  1. Хід уроку:
  2. 3. Вивчення нової теми відбувається у вигляді презентації з коментарями вчителя. (Додаток)
  3. 4. Закріплення теми уроку.
  4. 5. Підведення підсумків уроку.

розділи: ОБЖ

Мета уроку: познайомити учнів з правовими основами військової служби і статусом військовослужбовця; пояснити порядок призову і необхідність військової служби.

Обладнання: мультимедійний комп'ютер з проектором, смарт-дошка, аркуші формату А3, фломастери, дошка, крейда.

Хід уроку:

1. Організаційний момент.

  • Побудова учнів.
  • Рапорт чергового.

2. Актуалізація теми.

  • Перегляд і обговорення уривку з телесеріалу "Солдати".
  • Учитель повідомляє учням тему уроку (слайд №1).
  • Учитель (заздалегідь накресливши таблицю на дошці) розмовляє з учнями.

ЗНАЮ

ХОЧУ ЗНАТИ

ДІЗНАВСЯ

  • В ході бесіди вчитель записує на дошці фрази учнів по темі уроку. Спочатку учні повідомляють вчителю, що вони знаю по темі, потім, що вони хочуть дізнатися. Третю колонку (дізнався) залишають незаповненою.

3. Вивчення нової теми відбувається у вигляді презентації з коментарями вчителя. (Додаток)

Статус військовослужбовця.

Правове становище військовослужбовця (його статус) визначено законами "Про статус військовослужбовців", "Про військовий обов'язок і військову службу", указами Президента Російської Федерації, постановами Уряду Російської Федерації, військовими статутами, іншими нормативними актами.

Статус військовослужбовців визначений як сукупність їх прав і свобод, гарантованих державою, а також їх обов'язків і відповідальності, встановлених законодавством.

Загальногромадянські права і свободи для військовослужбовців, їх обов'язки та відповідальність встановлені з урахуванням їх максимально можливої ​​реалізації в умовах Збройних Сил та інших військових організацій і мають деякі обмеження. Так, свободу пересування і право на вибір місця проживання військовослужбовці реалізують з урахуванням необхідності підтримання бойової готовності військових частин та забезпечення своєчасності прибуття військовослужбовців до місця служби.

При реалізації права на свободу слова, вираження своїх думок і переконань, доступ до отримання та поширення інформації військовослужбовці не повинні розголошувати державну і військову таємницю, обговорювати і критикувати накази командирів (начальників). Вони мають право брати участь в мітингах, зборах, ходах, демонстраціях, пікетуванні, не переслідують політичних цілей і не заборонених органами державної влади та органами місцевого самоврядування, і тільки в позаслужбовий час. Але брати участь у страйках вони не мають права.

Військовослужбовці мають право на участь в управлінні справами держави і суспільства. Зокрема, право обирати і бути обраними до органів державної влади та органи місцевого самоврядування. Вони можуть складатися в громадських об'єднаннях, не переслідують політичних цілей, і брати участь в їх діяльності, не перебуваючи при виконанні обов'язків військової служби. У вільний від служби час вони мають право брати участь у богослужіннях і релігійних церемоніях як приватні особи.

З урахуванням інтересів військової служби здійснюються і інші загальногромадянські права і свободи громадян, які перебувають на військовій службі (право на працю, право на відпочинок, право на житло і т. Д.). Однак при реалізації цих прав і свобод військовослужбовцями можливість їх деякого обмеження допустиме лише в тому випадку, якщо ці обмеження і їх обсяги конкретно вказані в законі.

Крім загальногромадянських прав і свобод, військовослужбовці мають права, зумовлені специфікою військової служби. Реалізацію цих прав вони здійснюють шляхом отримання від держави грошового забезпечення, продовольчого, речового забезпечення та надання житлових приміщень.

Правові основи військової служби.

Правові основи військової служби регламентовані відповідним законодавством. Воно являє собою сукупність правових норм з регулювання суспільних відносин, що виникають у зв'язку з виконанням військового обов'язку громадянином Російської Федерації. Це законодавство структурно складається з конституційних норм, законів та інших нормативних правових актів. В цілому воно являє собою системне утворення, що має загальний предмет - правове регулювання.

Основи правового регулювання забезпечення оборони країни і будівництва Збройних Сил містяться в Конституції Російської Федерації. Значимість Конституції для нормальної життєдіяльності держави, в тому числі і для військової діяльності, полягає в тому, що її норми і інститути мають вищу юридичну силу. Це означає, що всі інші закони та правові акти створені на основі і відповідно до Конституції і не можуть їй суперечити.

Іншими основними законодавчими і нормативними правовими актами, що регулюють питання оборони і військового будівництва, є:

  • указ "Про створення Збройних Сил Російської Федерації"; • закон "Про безпеку"; • закон "Про оборону"; • закон "Про військовий обов'язок і військову службу"; • закон "Про статус військовослужбовців"; • закон "Про державний кордон Російської Федерації"; • закон "Про пенсійне забезпечення осіб, що проходили військову службу, службу в органах внутрішніх справ та їх сімей"; • військова доктрина;
  • іншим центральним і ін.

Призов громадян на військову службу.

Призову на військову службу підлягають громадяни чоловічої статі у віці від 18 до 27 років, котрі перебувають чи зобов'язані перебувати на військовому обліку, не перебувають в запасі і не мають права на звільнення від військової служби. Призов громадян на військову службу здійснюють на підставі указів Президента Російської Федерації і проводять два рази на рік (з 1 квітня по 30 червня та з 1 жовтня по 31 грудня) на термін 24 або 12 місяців.

Для проведення призову створюють призовну комісію. Громадянин, який підлягає призову на військову службу, проходить медичний огляд. За його результатами, а також з урахуванням інших даних призовна комісія приймає одне з таких рішень:

  • про призов на військову службу; • про направлення на альтернативну службу;
  • про надання відстрочки від призову на військову службу; • про звільнення від військового обов'язку.

Визнані на медичному огляді придатними до військової служби або придатними до військової служби з незначними обмеженнями підлягають призову на військову службу. Як правило, громадян, що мають категорію придатності до військової служби з незначними обмеженнями, не направляють у військово-повітряні війська, морську піхоту, плаваючий склад ВМФ і деякі інші частини.

Громадянам, визнаним тимчасово непридатними до військової служби, надають відстрочку від призову для обстеження і лікування на термін 6 або 12 місяців.

Визнані обмежено придатними зараховуються в запас, і один раз в три роки вони підлягають огляду до досягнення 2 7-річного віку. Визнані не придатними до військової служби знімаються з військового обліку.

Початком військової служби для громадян, які не перебувають в запасі і покликаних на службу, вважають день вибуття з військового комісаріату до місця служби. При зарахуванні до списків частини їм присвоюють військове звання рядовий чи матрос (крім мають офіцерське звання). Переміщення по службі солдатів, матросів, сержантів і старшин виробляють в залежності від наявності вільних посад і відповідності кандидатів цим посадам. Звання єфрейтор і старший матрос привласнюють рядовим чи матросам, зразково виконують свої обов'язки, мають добрі і відмінні результати в навчанні і зразкову військову дисципліну, а також при призначенні на посади, для яких передбачені ці військові звання.

Перші сержантські і старшинські звання присвоюють успішно закінчили навчальні частини або передали на зберігання випробування за встановленими програмами.

Наступні сержантські і старшинські звання присвоюють відповідно до займаної посади і в порядку заохочення.

Закінченням військової служби вважають день, в який закінчується термін військової служби.

4. Закріплення теми уроку.

  • Учитель ділить клас на 3 групи.
  • Кожна група отримує завдання по створенню кластера. Наприклад: група №1 - "Статус військовослужбовця", група №2 - "Правові основи військової служби", група №3 - "Призов громадян на військову службу".
  • Учитель роздає кожній групі по одному листу і фломастери, пропонуючи зробити кластер по темі. Початок цієї роботи може виглядати так:

Початок цієї роботи може виглядати так:

  • Учні працюють в групах, обговорюють, аналізують тему, заповнюють кластер.
  • Повідомлення учнів по темі з коментарями кластера. Виступають по черзі представники від кожної групи.

5. Підведення підсумків уроку.

Повернемося до таблиці, яку ми почали заповнювати на початку уроку. Що ми дізналися в ході уроку? Учні висловлюють свою думку, вчитель записує в третю колонку (дізнався) фрази учнів. Учитель і учні аналізують таблицю; визначають, що вони хотіли дізнатися і що дізналися (чи досягли мети уроку?). Якщо в ході пояснення матеріалу учні не отримали необхідної інформації по таблиці (хочу дізнатися), учитель повідомляє необхідні додаткові відомості.

додаток

1.04.2008

Що ми дізналися в ході уроку?
И досягли мети уроку?

Реклама



Новости