Топ новостей


РЕКЛАМА



Календарь

Конспект уроку на тему: "Правова держава"

4.4 Конспект уроку на тему: "Правова держава"

Мета: підвести учнів до розуміння правової держави, виявити його ознаки; довести що РФ правова держава

Завдання: ставлення до людини; ставлення до закону; ставлення до влади; ставлення державі.

Хід уроку.

Організаційний момент.

На даному уроці учні отримують можливість:

- задуматися про ідеальну модель правової держави і проблеми її реального втілення в життя;

- ознайомитися з поняттями, пов'язаними з функціонуванням правової держави;

- оволодіти навичками аналізу документів і роботи зі словником;

- продовжити налагоджувати взаємодію в груповій роботі

Починається урок з читання цитати російського юриста В.М. Гессена: «Правовим називається держава, яка визнає обов'язковим для себе, як уряду, створювані ним же, як законодавцем, юридичні норми. Правова держава в здійсненні своїх урядових і судових функцій пов'язано і обмежена правом, стоїть під правом, а не поза і над ним ». Учні можуть попередньо або в ході уроку з словників ознайомитися з іншими визначеннями правової держави, наприклад: держава, обмежена в своїх діях правом, перш за все конституцією, підлегле волі суверенного народу і покликане охороняти індивідуальну свободу і інші основоположні права особистості.

Після цього пропонується відповісти на наступні питання: «Де повинна проходити межа обмеження влади держави?», «Наведіть приклади, коли держава стояла поза правом?», «Наведіть приклади, коли держава стояла над правом?», «Для чого потрібні уряду?» доповнити отримані відповіді або скоректировать їх допоможе уривок з Декларації незалежності США.

На основі аналізу двох документів виділяються принципи правової держави і умови його функціонування, серед яких - визнання народу єдиним джерелом влади, верховенство права, визнання і забезпечення природних прав людини, рівність громадян і держави перед законом, гарантії від зловживання владою.

Обговоривши з учнями напрямки діяльності держави (політичної, економічної, соціальної, культурної, правотворчої), основна увага зосереджується на появу ідеї поділу влади. Робота в групах.

Клас ділиться на чотири групи, в групі вибираються: координатор, який провіщає, спікер, координатор часу.

Кожна з яких готує подання однієї з гілок влади. В цей спектакль входять наступні компоненти:

- символіка даної гілки влади (можливо у вигляді традиційного - герб, прапор, девіз, але може бути і будь-яке інше зображення) з поясненням;

- історичні персонажі, які уособлюють цю владу (персонажі можуть бути як реальні - правителі, полководці, державні діячі, мислителі, так і легендарні - міфологічні герої, а також герої літературних творів);

- роль подається гілки влади в суспільстві;

- історичні події, під час яких дана гілка влади висунулася в центр суспільного життя, вплинувши на те чи інше рішення, або навіть змінивши хід історичного процесу (згадаємо, наприклад, вирішальне значення французьких Генеральних Штатів на початку революції);

- необхідні морально-етичні основи для поведінки представників цієї гілки влади;

- події, пов'язані з цією гілкою влади, в сучасній Росії і за кордоном.

Далі заповнюємо таблицю по групах:

Ставлення до Платон Цицерон Локк Мотескье людині влади закону державі

Завдання групам:

1. група - Платон, трактат «Держава»

2. група - Цицерон, трактат «Про державу»

3. група - Дж Локк, трактат «Про уряд»

4. група - Ш.Л. Монтеск'є, трактат «Про дух законів»

Виходячи з даних таблиці, виділяємо основні ознаки правової держави:

1. Визнання цінності людини

2. Розвинена система прав і свобод громадян

3. Поділ влади

4. Пріоритет закону над владою

5. Незалежний суд

Незалежний суд

На підставі ознак і схеми даємо визначення правової держави: «поняття правової держави - держава, де відношення між державою і громадянами регулюються правом».

На підставі тексту конституції доведіть, що Конституція 1993 року - Конституція правової держави.

Підсумок уроку: обговорення ступенем важливості тієї чи іншої гілки влади і висновок, що поділ влади створює систему стримувань і противаг, необхідну для запобігання абсолютизації влади будь-якою особою або державним органом, при цьому пріоритет не може бути відданий жодної з гілок влади.

Домашнє завдання.


висновок

За час проходження педагогічної практики були виконані наступні завдання:

- ознайомлення з освітньою установою, вивчення навчально-програмної документації школи;

- закріплення і застосування теоретичних знань в навчально-виховній роботі;

- оволодіння методикою навчально-виховного процесу по праву;

- проведення навчально-виховної роботи з урахуванням вікових та індивідуальних особливостей школярів;

- самостійне планування та проведення урочної і позаурочної діяльності по праву;

- розвиток умінь самостійної педагогічної діяльності в якості вчителя права;

- оволодіння сучасними педагогічними технологіями у викладанні права;

- відпрацювання прийомів володіння аудиторією, формування мотивації учнів.

Майстерність вчителя на уроці полягає в умілому володінні методикою навчання і виховання, творчому застосуванні новітніх досягнень педагогіки і передового педагогічного досвіду, раціональному керівництві пізнавальної і практичною діяльністю учнів, їх інтелектуальним розвитком. В результаті відвідування, а також самостійної підготовки та проведення уроків зроблені наступні висновки:

1. Для успішного проведення уроків в старших класах дуже важливі мотивація і стимулювання, пробудження інтересу до матеріалу. Не менш важливо і спілкування на уроках, встановлення зворотного зв'язку.

2. Взаємовідносини викладача і учнів істотно впливає на успішність процесу навчання. Взаємна повага - умова, необхідне для засвоєння учнями матеріалу, що викладається.

3. Для досягнення успіху також необхідно застосовувати індивідуальний підхід. Не можна до всіх учнів ставитися однаково, хороший учитель повинен враховувати індивідуальні особливості кожного учня, виявити і постаратися допомогти розвинути в учня його здібності, змусити повірити в себе. Також процес навчання носить виховний характер, формується особистість учня. Всі ці фактори необхідно враховувати викладачеві.

4. Величезне значення мають - стиль, тон, такт, зовнішній вигляд, культура мови, також як і спостережливість, кмітливість, оскільки вчителю важливо знайти контакт з аудиторією, але разом з тим необхідно тримати дистанцію.

5. Дисципліна, хорошу поведінку учнів - одна з складових успішності їх роботи на уроках, а значить і успішності роботи вчителя. Якщо учень зібраний і націлений на навчання, то він досягне успіху у вивченні предмета. Тому дисципліну на уроці необхідно підтримувати і не дозволяти учням надмірно розслаблятися.

6. Велику роль в процесі спілкування грає обстановка в класі, яка повинна максимально сприяти навчанню:

- обладнання та наочні посібники, що допомагає у викладі матеріалу;

- раціональне використання часу;

- розстановка парт.

Прослухані уроки і їх аналіз дозволили дізнатися більше про процес викладання, сприяли створенню свого плану для проведення уроків.

Таким чином, вимоги до уроку зводяться до дотримання принципів навчання. На конкретному уроці їх єдність забезпечує чітку постановку навчальних завдань і послідовність рішення, оптимальний відбір змісту, вибір форм навчальної роботи, методів, прийомів і засобів, спрямованих на розвиток пізнавальної активності та самостійне придбання знань під керівництвом вчителя.


розділ: Педагогіка
Кількість знаків з пробілами: 74606
Кількість таблиць: 12
Кількість зображень: 1

... курс «Рішення рівнянь і нерівностей з використанням властивостей функцій» Глава II. Розробка елективного курсу «Рішення рівнянь і нерівностей з використанням властивостей функцій» §1. Методичні основи розробки елективного курсу Пояснювальна записка. Основне завдання навчання математики в школі - забезпечити міцне і свідоме оволодіння учнями системою математичних знань і ...

... діяльності, як семінар, гра, пізнавальні завдання. Учитель, засвоївши зміст запропонованих методів і форм організації навчання, може творчо підійти до реалізації завдань навчального процесу. Дослідження, проведене в ході розробки теми ВКР, показує, що використання нестандартних форм навчання навіть нетривалий час позитивно впливає на розвиток пізнавальної активності ...

... список або вибрати з 2-3 текстів найцікавіші місця. Таким чином, ми розглянули загальні положення щодо створення і проведення курсів за вибором, які будуть враховані при розробці елективного курсу з алгебри для 9 класу «Квадратні рівняння та нерівності з параметром». Глава II. Методика проведення елективного курсу «Квадратні рівняння та нерівності з параметром» 1.1. Загальні ...

...: відеопрограми дійсно є дуже ефективними саме на старшої ступеню навчання, вони допомагають виробляти комунікативні вміння в учнів. 3.3 Конспект уроку з використанням відео для старших класів середньої школи Предмет: англійська мова Тема: «Feelings» Технічне оснащення: готовий ролик, проектор, екран, комп'ютер Цілі уроку: 1. розвиваючі · розвиток пам'яті, ...

Після цього пропонується відповісти на наступні питання: «Де повинна проходити межа обмеження влади держави?
», «Наведіть приклади, коли держава стояла поза правом?
», «Наведіть приклади, коли держава стояла над правом?
», «Для чого потрібні уряду?

Реклама



Новости