село Люшнево на мапі

1. адміністративна приналежність Продати будинок, або здати котедж в оренду в селі Люшнево. Купити...
  2. Залишити повідомлення

адміністративна приналежність

Продати будинок, або здати котедж в оренду в селі Люшнево. Купити будинок, або зняти житло в селі Люшнево на сайті "Будинок на Радзіме".

фотографії

З альбому архівних знімків фотографії додав (а) Євгенія Корчик

З альбому архівних знімків фотографії додав (а) Григорій Праскурін

З альбому архівних знімків фотографії додав (а) Ўладзімір Губко

Люшнево - село в Барановицькому районі Брестської області Республіки Білорусь. Для цього населеного пункту на сайті Radzima.net є наступні дані:
- географічні координати місцевості і розташування села Люшнево на докладної старій карті початку ХХ століття і сучасних картах, а також місцезнаходження на знімках з супутника Google Maps - Google Карти; Люшнево - село в Барановицькому районі Брестської області Республіки Білорусь
- адміністративно-територіальна приналежність місцевості в складі Російської імперії, Польщі (Другої Речі Посполитої), Республіки Білорусь (2017);
- католицька парафія (парафії), до якого належала / ставився село Люшнево на початку ХХ століття;
- за які роки збереглися метричні книги про народжених, взяли шлюб і померлих даного приходу;
- адреса архіву, в якому зберігаються метричні книги;

Ця інформація доступна для зареєстрованих користувачів з Premium планом .

Залишити повідомлення

повідомлення:

Короткометражне відео з понад ніж 100 фотографій про життя д. Люшнево в 20 ст .:
A short video from over 100 photographs about the life of the village of Lushnevo (Belarus) in the 20th century.
Krótki film z ponad 100 zdjęć o życiu wsi Luszniewo (Białoruś) w XX wieku. Здравствуйте! Я шукаю документальне підтвердження, що моя прабабуся Лопатко (Езерская) Євгенія Міроновна1907, мій прадід Лопатко Іван Олександрович 1905 Моя бабуся Лопатко Марія Іванівна тисяча дев'ятсот тридцять сім були громадянами Польської республіки. Хочу відновити польське коріння. Всі вони проживали в селі Люшнево моя прабабуся Євгенія ходила в польську школу, якої віри була не знаю, але співала в костьолі в хоре.Свідетельство про народження моєї бабусі Марії видано повторно, так як у них згорів будинок і дати народження і рік може бути не точним. У повторному свідоцтві вона білоруска. Моя прабабуся і прадід добре шилі і цим заробляли на життя. Прабабуся шила чепчики польським панам. Це все, що я знаю. Якщо ви можете мені ніж те допомогти буду дуже вдячна. Напишіть будь ласка відповідь.
Привіт, на скільки я знаю, в Люшнево, не рахуючи осадників з Марусине, до польської нації собі зараховував лише один Кодлубай Альберт і то тому, що за віросповіданням був католик, та й не місцевий він був - родом з Іванкович, 1875 р.н .
Більше поляків не було, так само як і католиків, всі були етнічні білоруси. Крім поміщика Волловіча ...
Природно при польській окупації все номінально були польськими громадянами, але від цього національність мало у кого змінювалася, так як при прийомі на службу в польську армії в графу все одно записували "білорус". Говорити по польських навчали в надомних люшневскіх школах, тобто згодом мова стала ближче, але знову таки від цього ніхто поляком не став.
Проте, підтвердження факту служби предка в польській армії (архівна довідка з печаткою) або ж підтвердження факту його участі у виборах в Сейм в даний час є достатньою підставою для підтвердження вашого національного статусу перед польським консулом. Однак, на жаль, ні ті, ні інші документи по люшневскім жителям не збереглися.
У Національному історичному архіві в м Гродно збереглися метричні книги люшневской церкви (на скільки я пам'ятаю, 1937 рік начебто є), так ось, ви можете спробувати знайти дані про бабусю, але особисто я думаю, що це вам навряд чи допоможе ...
Також, частково в Брестському обласному архіві збереглися документи про рух населення (анкети, прописки і виписки громадян, відомості про їх прибуття на проживання, копії та виписки з актів цивільного стану і ін.), Але там немає прізвища ваших предків.
Є ще списки жителів села, зроблені вже під час німецької окупації, але знову-таки теж без національної ідентифікації. У цих списках вказані ваші рідні, мешканці будинку № 177 в селі Люшнево, сім'я лопатки: глава - Янка, 04.04.1904 р.н., дружина - Євгенія, 05.05.1905 р.н. і діти: Зофія (це не помилка, так іноді називали Софій), 15.03.1930 р.н., Анна, 15.07.1932 р.н., Таїса, 08.08.1934 р.н., Марія, 20.03.1936 р р., Ольга, 27.06.1942 р.н. і син Олександр, 1939 р.н.
Разом, у вас, швидше за все, не вийде підтвердити свою приналежність до польської нації на прізвище Лопатко, можливо варто роіскать через родичів другого з батьків.
Євгенія, ваш рід швидше за все буде з Люшнево або ж, може бути, з рядомлежащей Зверовщіни. У цьому регіоні прізвище "Черногребель" існувала тільки там і лише з часом поступово поширилася в окрузі.
Серед відомих мені причин переселення ваших родичів можуть бути наступні: а) пошуки кращої долі на тлі безземелля на батьківщині; б) посилання на край імперії з політичних мотивів; в) переселення в ході беженства під час першої світової війни ... Прізвище "Черногребель", що дослівно означає "Чорна (за кольором землі) земляний насип для дороги в болоті або ж особливим чином сконструйована дамба (своєрідний укріплений земляний заслін) перед млином "сталася від відповідного топоніма люшневской околиці, місце якого я можу тільки припускати. І була характерна для людей там проживають.
Збереглися непогані архіви Волловічей (власників люшневскіх земель) в яких ви можете фрагментарно простежити історію свого, можливо, роду за 17-18 століття ... але вони на польському і не дуже новою мовою. Метричні ж книги Люшневской церкви збереглися тільки за початок 20 століття, і то не всі, в Гродненському архіві. Є також і копії метричних книг за початок 19 століття в Пітері, але вони, як розумієте, не зможуть вам допомогти встановити прозорі причинно-наслідкові зв'язки. При бажанні пишіть мені на цю тему на мою електронну адресу (він вказаний на самому початку стрічки). Добридень! Намагаюся знайти якусь інформацію про прадіда і інших родичів: прадід Черногребель Олексій Львович, ймовірно уродженець с. Люшнево Слонімського повіту Гродненської області, у нього був брат можливо Черногребель Іван Львович. Одружений на Марії Степанівні, у якій було два брата, батьки, у її мами був невеликий горб, дівоче прізвище моєї прабабусі мені не відома, також як і імена її братів Село Люшнево Барановичського району Брестської області. Тут більше 300 років проживав відомий старовинний білоруський рід
Новини Білорусі. Село Люшнево знаходиться в Барановицькому районі Брестської області. Колишнє князівство Литовське, а сьогодні - Республіка Білорусь. В письмових джерелах село Люшнево згадується ще на початку 16 століття: в 1510 році в Метриці Великого князівства Литовського згадується Люшнево Поле. У другій половині 16 століття в селі влаштувався рід Сангушків, власником села був Олексій Михайлович Сангушко-Каширський.
Сангушки - це древній білоруський шляхетський рід, що належав гербу «Погоня». Початок своє вони брали від Федора Ольгердовича.
У Федора Ольгердовича був син Олександр, якого називали Сангушко, звідки і пішла прізвище Сангушко. Потім пішли відгалуження прізвища Сангушко: ті, хто жили в Ковелі, носили прізвище Сангушки Ковельські, ті, хто в Кашире - Сангушки Каширський. Ось Сангушкам Каширським Люшнево і належало.
Перший власник Сангушків-Каширський Олександр Михайлович одружився вдруге на Богдані Мстиславській. Після смерті Олександра Михайловича Люшнево перейшло у володіння Богдани Мстиславській, яка виходить заміж вдруге за Андрія Тіхоновецького. Потім Люшнево переходить до Анни, дочки Богдани, яка виходить заміж за Сапегу. Від Сапегів Люшнево перейшло до шляхтичам Волович.
Волович - білоруський рід шляхтичів герба «багор», представники якого з 15 по 18 століття займали державні посади у Великому князівстві Литовському. Спочатку сповідали православ'я, в 16 столітті серед Волович було багато представників кальвінізму. Тоді ж рід розділився на кілька гілок. У 19 столітті існувало 4 гілки роду Волович. Одна з гілок існувала тут з початку 17 століття і проіснувала 300 років: до 1939 року. Люшнево стало для них родовим гніздом.
Рід Волович є чисто білоруським. За документами Волович відомі ще з 15 століття. Першим підписуватися Воловичем став Гриня Ходьковіч, син боярина Ходько. Гриня Волович займав посаду конюшого (придворний чин, на який призначалися лише найближчі і заслужені люди - ред.) Великого князівства Литовського. Гриня Ходьковіч Волович був одружений двічі. З першою дружиною у них народилося четверо синів: Лукаш, Богдан, Ян і Марк. А з другою дружиною у нього було 3 сина: Григорій, Михайло та Павло.
Самим знаменитим з роду Волович був Євстафій Волович. Народився Євстафій Волович близько 1520 роки, помер в 1587 році. Був державним діячем Великого князівства Литовського. З 1576 року - канцлер Великого князівства Литовського і комендант віленський. Кілька разів їздив послом до Москви, в тому числі і в 1553 році, коли Івана IV не назвав царем. Один з лідерів опозиції під час укладання Люблінської унії в 1569 році. Разом з іншими магнатами, противниками об'єднання Великого князівства Литовського з Польщею покинув Люблінський сейм. Один з організаторів підготовки статуту ВКЛ в 1566. Симон Будний присвятив Євстафію Воловичу книгу «Про виправдання грішної людини перед Богом».
1 липня 1569 року було підписано Міжнародний правовий акт об'єднання ВКЛ та Польщі в одне федеральна держава Річ Посполиту, після чого почалася полонізація нашої країни.
Вже в 1599 році тут був садибний будинок, недалеко від якого Волович побудували церкву, біля якої знаходився цвинтар. Ні кладовищі, ні церква на сьогодні не збереглися.
Іван Воробей:
Ця гірка колись була красивою горою, ми тут дітьми каталися на лижах і санках. Чому вона почала називатися Попової? Тут поруч був будинок священиків. Всі священні особи, які приїжджали сюди служити, жили в цьому будинку. Десь в 60 роках цей будинок знесли, а назва Попова гора так і залишилося. Колись тут стояла церква, говорили, красива, і був цвинтар, а з іншого боку, видно, були люди розстріляні, бо ми знайшли черепа, вони лежали обличчям вниз з дірочками в лобі. Згодом цю гору розкопали, вивозили. У нас на вулиці асфальт прокладали, потрібен був пісок, так сипали туди і кістки, і черепа ... Під машиною все тріщало. Спочатку я подзвонив в райвиконком партії, спочатку заборонили, а потім знову почали все вулиці копати, знову цим піском з кістками все засипали. А тепер цю гору перетворили на звалище.
У 1865 році в Люшнево була побудована ще одна церква і освячена на честь Успіння Пресвятої Богородиці. Вона пройшла через все атеістскіе випробування. За радянських часів її хотіли знищити.
Коли приїхали з райкому партії, приводом, щоб знищити церкву, стало те, що вона стоїть на горі, її видно звідусіль навколо, тому своїми хрестами церква псує місцевий пейзаж. Спас церква місцевий житель Іван Воробей, який став писати листи в Москву. У відповідь з Москви прийшов лист, в якому наказувалося зробити в будівлі музей або театр. Так це будівля збереглася. Незабаром храм знову було відкрито. Церква була закрита в 1961 році, її переробили під склад. Врятовано місцевими жителями були деякі хрести і образи.
Недалеко від церкви була садиба Волович, палац, побудований ще в 17 столітті. Він був дерев'яний, одноповерховий, посередині був двоповерховий портик з колонами. Дах був з гонту (будівельний матеріал у вигляді пластин з деревини - ред.) І чотирьохскатний, а з лівого крила був повністю засклений зимовий сад. До наших днів не дійшов.
Внутрішнє планування кімнат у палаці Волович в Люшнево була анфіладне: коли кімнат небагато, але всі вони величезного розміру. Тут був білий салон, їдальня, бальний зал, а також каплиця. У палаці також було зібрання портретів роду Волович, серед яких виділявся портрет єпископа Воловича, що жив в 17 столітті. Він був єпископом протягом 14 років, і за роки його правління було побудовано 26 костьолів, більшість в Білорусі.
Палац Волович згорів в 1936 році, і Волович жили в будинку керуючого. У Люшнево було багато різних господарських будівель, але все було знищено.
Сьогодні територія, де знаходилася садиба Волович, забудовується, хоча за правилами цього робити не можна, так як це місце вважається пам'ятником історії.
Волович була закладена чудова водна система, тут було зроблено багато озер, і на одному з озер стояв водяний млин. Також тут ловили рибу.
З кінця 18 століття Люшнево було центром волості, тут були і корчма, і млин, і народне училище, і обласне правління. На початку 20 століття в Люшнево проживали майже 1000 жителів.
З 1921 року Люшнево було вже в складі Польщі, це був центр Слонімського повіту. Тоді тут в своєму маєтку жив Казимир Волович. Його дочка Марія вийшла заміж за Януша Доманського, і Люшнево переходить до Доманським, але ненадовго: йшов 1939 рік і пани змушені були покинути свій маєток.
Photo-Григорій Праскура - На задньому плані -Сідай -хутор, зараз залишився останній будинок. раніше було 5 будинків уздовж дороги між Люшневом і Перховічамі. Cадовник маєтку Люшнево - Олександр, син Семена, Голеджінскій -Мій пра пра дід; Вивчаючи документи НІАБ в м Гродно було встановлено, що в Люшневской церкви служили наступні священики:
1834 г. - парафіяльний священик КАРЛ МАРКОВИЧ.
...... ..
1905 - 1914 рр. - священик ВОЛОДИМИР ІВАНОВИЧ Афонський (він же - Берестенёв), був одружений на Надії Антонівні, були діти (скільки - точно не відомо): син Маріанн (28.12.1905 р.н.), дочка Марія (13.09.1909 р.н. ). При цьому священик був псаломщик - Сильвестр Михайлович Кубаевскій.
.......
1923-1925 рр. - священик ВАСИЛЬ БІРЮК (був одружений, була дочка Ніна). При цьому священики псаломщиком був - Микола Воробей.
.......
1928 г. - священик Федір САВИЦЬКИЙ.
За вказаними вище часових періодів існують документальні підтвердження.
До Люшневскому приходу (1-а пол. 20 століття) ставилися - д. Люшнево, д. Зверовщіна, д. Іванковичі, д. Серебріще, а також інші нас. пункти (в залежності від тимчасового періоду), такі як - Свірани, Верхлесье, Тешевле, Лотвічі і ін.
У документах НІАБ м.Гродно вказана наступна статистика по ЛЮШНЕВСКОМУ доводиться (условн. Позначення: «м.» - чоловіки, «ж.» - жінки, «р.» - народилося, «розум.» - померло, «бр.» - поєднувалося в шлюбі):
1905 г. - р.м. - 89, Р.Ж. - 69, бр. - 19, ум.м. - 63, ум.ж. - 51;
1907 г. - р.м. - 70, Р.Ж. - 61, бр. -?, Ум.м. - 40, ум.ж. - 29;
1909 г. - р.м. - 76, Р.Ж. - 58, бр. - 24, ум.м. - 43, ум.ж. - 33;
1910 г. - р.м. - 68, Р.Ж. - 63, бр. - 35, ум.м. - 55, ум.ж. - 73;
1914 г. - р.м. - 74, Р.Ж. - 100, бр. - 19, ум.м. - 49, ум.ж. - 58;
1923 г. - р.м. - 81, Р.Ж. - 71, бр. - 33, ум.м. - 18, ум.ж. - 12.
Оперативне зведення за 9 липня 1944 р
На захід і південний захід від міста БАРАНОВИЧІ наші війська, продовжуючи наступ, з боями зайняли більше 70 населених пунктів, серед яких великі населені пункти ЛЮШНЕВО, СВІРЯНИ, МАЛА Полонка, Вишів, села, НАГУЄВИЧІ, ТАРТАК, Лесьни, НОВОПОЛЬНА, Добромислов, Вулька і залізничні станції МОРДИЧІ, Міцкевича, МОЛЧАДЬ, Полонка, Лесьни. Є ряд документальних джерел, з яких можна почерпнути інформацію про жителів села Люшнево і побудувати своє родове древо, це:
- Російський державний історичний архів (м.Санкт-Петербург): метричні книги «Про що народилися з 1789 р, про бракосочітавшіхся і померлих з 1788 р по серпень 1801 р».
- архів НІАБ в Гродно: 1) є кілька літописів по д. Люшнево; 2) зберігаються метричні книги Люшневской церкви за період з 1905 р по 1923 рр. (Але не повністю, за багато років - відсутні); 3) є списки призовників ( "рекрутів") в царську армії в наступних фондах: "Гродненське губернське рекрутської присутність" (шукати по Слонімському повіту) і безпосередньо сам окремий фонд (інший) - "Слонімському повітове рекрутської присутність"
- Брестський обласний архів: 1) є облікові картки жителів села за 1920-ті рр. за наступними прізвищами - Азарко, Антонович, Бобко, Борисик, Воробей, Галайша, Гута, Діка, Драгун, Єзерський, Жак, Зенько, Карлінський, Келер, Ковалевич, Крицький, Кучук, Малаш, Манкевич, Познякевіч, Проскура, Пугач, Путон, Пилінскій, Рибак, Сергій, Стрихар, Толкач, Толкач, Савицький, Шустала, Черногребель, Чижевський, Чупріновіч, Юрчик; 2) є книги обліку населення села (не тільки, але більшості), який проживав в період німецької окупації.
- істор. архів в м.Львові: там зберігається сімейний архів поміщиків Волловічей, з різного роду інвентарю (списками населення села), але ця інформація не перевірена.
Хто цікавиться родоводом свого роду і родом з д. Люшнево, звертайтеся - спробую допомогти порадою ([email protected]), може і ви, мені що-небудь розкажіть.

Прізвища, зареєстровані учасниками

Com/watch?
Чому вона почала називатися Попової?